Ciąża kobiety to nauka cierpliwości dla mężczyzny - święty-montfort.pl

Kiedy dwoje kochających się ludzi oczekuje dziecka to czas ten jest najwspanialszym okresem w ich życiu. Miłość, której owocem jest błogosławiony stan kobiety, będzie jednak musiała przetrwać wiele wyzwań, jakie czeka ją właśnie w okresie ciąży. Kobieta zmienną bywa, ale w trakcie ciąży ta zmienność jest prawdziwą sinusoidą a niemalże rollercosterem. Mężczyzna w okresie ciąży jego kobiety musi nauczyć się tego, że najważniejsza jest w tym czasie tylko i wyłącznie kobieta oraz to maleństwo, które każdego dnia rośnie w jej brzuchu.
Ciąża to czas pełen emocji. Emocji zarówno w przypadku kobiety jak i mężczyzny. Kobiety jednak te emocje przeżywają ze zwielokrotnioną siłą a poza tym są one coraz bardziej zawirowane i zmienne. Dlatego właśnie cierpliwość to cecha najbardziej pożądana ze wszystkich u mężczyzny będącego życiowym towarzyszem kobiety w stanie błogosławionym. To się może wydawać niepoważne, ale chyba wszystkie panie zgodzą się, że w trakcie ciąży ostatnią osobą, którą się przejmujemy jest partner. Wahania nastrojów, jakie towarzyszą ciąży, uniemożliwiają jakiekolwiek patrzenie na to, co czuje w danej chwili mężczyzna. A rolą mężczyzny jest to, żeby w każdym momencie trwania ciąży być prawdziwym wparciem dla przechodzącej ten trudny czas kobiety.
Właśnie na tym polega prawdziwa lekcja życia dla obojga małżonków. Na tym, żeby odnaleźć się w nowych okolicznościach i wspólnie i razem przejść przez ten czas oczekiwania na potomstwo. To może nie być łatwy czas, ale na pewno końcowy efekt w postaci narodzin zdrowego dzidziusia wynagradza wszystkie troski i zmartwieni a, jakie pojawiały się w okresie ciąży.
Cierpliwość mężczyzny powinna objawiać się przede wszystkim w poszanowaniu wszelkich zmian nastrojów i humorów swojej partnerki. Czasem może się to przejawiać nawet kilkudniowym tak zwanym „fochem” ale wszystkie kobiety dobrze wiedzą, że to jest silniejsze od nich samych. Mężczyzna powinien być przy kobiecie w każdej trudnej sytuacji. Powinien wspierać partnerkę przy wszystkich możliwych badaniach, zwłaszcza kiedy pojawia się w nich choćby cień najmniejszej niepewności. Bo nawet najmniejsza wątpliwość przy badaniach może doprowadzić ciężarną kobietę do prawdziwego smutku i mocnych nerwów.
Wszystkie kobiety, które mogą liczyć na wsparcie cierpliwego i dobrego mężczyzny wiedzą, że mają na kogo liczyć w każdej sytuacji. Wszystkie nieporozumienia i waśnie w trakcie ciąży po kilku chwilach przestają mieć jakiekolwiek znaczenie. Najważniejsze to zrozumieć, że ciąża to naprawdę trudny czas w życiu kobiety. Zmienia się myślenie, psychika a także ciało pod względem fizycznego wyglądu, a nie każda kobieta czuje się w ciąży atrakcyjnie. Dlatego ważne jest też uświadamianie kobiety, że pięknie jest jej z ciążowym brzuszkiem. Nawet, jeśli takie komplementy będą powodowały irytację u kobiety to w dłuższej perspektywie na pewno sprawią, że będzie łatwiej obserwować kobietom powiększający się brzuch. To tyle rozważań, jeśli chodzi o męską cierpliwość. Kobiety powinny jednak wiedzieć, że mężczyźni nie wszystko rozumieją tak jak powinni rozumieć.