Ciężarna mama może być trendy

Ciężarny brzuszek dla żadnej kobiety nie powinien oznaczać wyrzeczeń w szafie. Owszem, ciało się zmienia i nie ma co się oszukiwać, że ulubione stylizacje muszą wziąć urlop macierzyński. Ale nie znaczy to, że małą czarną musisz zamieniać od razu na obszerne sukienki-worki i ogrodniczki rodem z sit-com’ów lat 90-tych.

Świat uwielbia czytać i oglądać stylizację znanych osobistości, aktorów oraz ludzi znanych z tego, że są znani. Słynne kobiety nie kryją się ze swoją ciążą, a w prasie brukowej utworzono już nawet rubryki poświęcane ciężarnym gwiazdom. Na taką sytuację oczywiście można się irytować, ale trudno zaprzeczyć, że moda na ciążę na portalach plotkarskich spowodowała, że i ciążowa odzież zaczęła wyglądać modnie. Już w sieciowych sklepach otwarte są działy dla przyszłych mam i to wcale nie małe – a to znaczy, że ciężarne panie mogą ubrać się modnie i niedrogo w takich markach jak C&A czy H&M. A to dopiero początek.

Działy odzieżowe dla ciężarnych to nisza, która otwarła się całkiem niedawno. Nie da się ukryć, że spowodowała to ciąża wpływowej Beyonce i wielu innych mam show-biznesu. Także pojawiająca się na wszystkich okładkach Kim Kardashian, chcąc nie chcąc, pozuje na ikonę mody ciężarnej. Celebrytka jednak wcale nie rezygnowała podczas ciąży z obcisłych ubrań, wręcz odwrotnie. Większość jej wyjściowych stylizacji podkreśla wielki biust, uwydatnia odstające pośladki i zarysowuje linię brzuszka. Znana Karadashian nie odpuszcza jednak modnej w tym lecie, maxi długiej sukience w kwiatowe wzory. To, co modne w tym lecie, idealnie sprawdza się i na szczupłej modelce i na przyszłej mamie.

Inny przykład słynnej mamy znajdziemy w Wielkiej Brytanii, gdzie wszyscy Brytyjczycy przeżywają ciążę wraz z księżną Kate. Ta z kolei, wcale nie rezygnuje z wyjściowych, formalnych kompletów, nie odpuszczając etykiety ani na minutę. Mimo, że ciąża księżnej jest pilnie strzeżona przed paparazzi, elegancki i szykowny wygląd pozostał na swoim miejscu jak dawniej.

Z drugiej strony jednak, wybierając modne, choć obcisłe kreacje, rezygnujemy z tego, co podczas tych 9 miesięcy jest najważniejsze – komfort. Nie wszystkim paniom spodoba się wizja obcisłych, dopasowanych ciuchów. Nie da się jednak ukryć, że często niewygoda to cena za bycie sexy. A nic tak nie poprawia samopoczucia, jak dobry wygląd. Gdzie więc znaleźć złoty środek? No właśnie! Dzięki ciężarnym gwiazdom jest to proste – i w sklepach odzieżowych, i w Internecie znajdziemy wiele porad, jak skompletować ciekawą stylizację ciążową, przeglądniemy wiele kolekcji i z pewnością znajdziemy kompromis między stylem a komfortem. Warto jednak unikać ekstrawagancji i ubierać się z pewną dozą krytyki – ciążowy brzuszek nie zbyt dobrze zniesie baskinę, podwyższony stan spodni/spódnicy, a z pewnością założenie gorsetu okaże się ekstremalnie nie mądrym pomysłem. Ubrania przeznaczone dla pań ciężarnych nie powinny się różnić od zwykłych, a także wybór ubrań powinien być duży – tak jak oczywiście, przestrzeń na brzuch i jego bezcenną, wyczekiwaną zawartość.