Co powinno się znaleźć w kosmetyczce przyszłej mamy? - feromony sklep

Ciąża to szczególny okres, w którym nie tylko nasze dziecko, rośnie, rozwija się i przygotowuje się do przyjścia na świat, ale w czasie którego zmiany zachodzą również w organizmie samej mamy. Nie chodzi tu tylko o zmianę budowy ciała czy dodatkowe kilogramy, ale także o zmianę gospodarki hormonalnej oraz towarzyszące temu zmiany wyglądu i stanu naszej skóry, cery, włosów i paznokci. Każda kobieta znosi ten stan nieco inaczej. Niektóre kobiety zdają się rozkwitać w czasie ciąży. Inne wręcz przeciwnie borykają się z różnymi nieznanymi im dotąd problemami. Jedne i drugie powinny jednak o siebie dbać, czuć się piękne i atrakcyjne. Oczywiście z niektórych kosmetyków należy w ciąży zrezygnować. Inne zaś powinny się obowiązkowo znaleźć w kosmetyczce przyszłej mamy.

Krem przeciw rozstępom

Jednym z pierwszych podstawowych kosmetyków powinien być krem przeciw rozstępom. Rozstępy w ciąży są problemy, które dotyczą bardzo dużego odsetka kobiet. Skłonności do ich powstawania są raczej dziedziczne. Zamiast starać się je później usunąć i z nimi walczyć o wiele lepiej jest starać się im zapobiegać. Z tego powodu warto stosować bezpieczne dla przyszłych mam kremy wzmacniające włókna kolagenu i elastyny. Najlepiej aby posiadały one również składniki wpływające na regenerację naskórka. Dzięki temu nawet jeśli rozstępy się pojawią to nie będą się pogłębiały ani powiększały. Kremem takim należy smarować miejsca szczególnie narażone na pojawianie się rozstępów, a więc brzuch, uda i pośladki.

Krem do biustu

Osobną grupę powinien zaś stanowić krem do biustu. Oczywiście powiększające się piersi również są narażone na rozstępy, ale nie tylko. Szczególnie w trzecim trymestrze piersi mogą być obrzmiałe i bolesne. Z tego powodu należy stosować krem, który z jednej strony wzmocni skórę i sprawi, że stanie się ona bardziej elastyczna. Z drugiej zaś strony powinien zawierać substancje zmniejszające ból i obrzęk. Krem najlepiej jest nakładać delikatnymi okrężnymi ruchami. Należy przy tym omijać brodawki, ponieważ ich stymulacja wywołuje wydzielanie się oksytocyny, która z kolei może powodować skurcze i w wcześniejszą akcję porodową.

Krem z wysokim filtrem

Przyszła mama musi także bardzo ostrożnie podchodzić do kąpieli słonecznych czy nawet spacerów w słoneczny dzień, ponieważ jest w większym stopniu narażona na przebarwienia. Z tego powodu w jej kosmetyczce powinien się znaleźć także krem z wysokim filtrem (minimum 30). Z pewnością przyda się także podkład lub korektor kryjący wszelkie przebarwienie, wypryski i inne niedoskonałości skóry.

Żel z mentolem

Kolejna bolączka kobiet ciężarnych, to puchnące stopy i łydki. Z pewnością zwłaszcza pod koniec ciąży większość kobiet doceni także kojąco-chłodzące żele z mentolem, które przynoszą ulgę zmęczonym obolałym nogom.

Z czego lepiej zrezygnować?

Bardzo ważne jest aby wszytki kosmetyki, które w tym czasie wybieramy były przebadane w pełni bezpieczne, polecana zwłaszcza dla kobiet w ciąży. Jeśli chodzi o kosmetyki, których lepiej w tym czasie unikać to kosmetyki zawierające witaminę A lub witaminę C, gdyż dodatkowo mogą one nasilać skłonności do przebarwień. Raczej należy unikać też zwłaszcza w pierwszym okresie nowych perfum, szczególnie tych o bardzo silnym intensywnym zapachu.