Dieta na przybór masy - Oferta cateringu dietetycznego w Łomiankach

Chociaż większość osób poszukuje sprawdzonych diet odchudzających, niektórzy zmagają się z zupełnie odwrotnym problemem – chcieliby przytyć, zwiększyć masę ciała w zdrowy sposób. Niektórym wydaje się to żadnym problemem – wystarczy jeść dużo i wybierać kaloryczne potrawy, jednak z pewnością nie jest to najzdrowszy, a często również wcale nieskuteczny sposób. W celu dobrania optymalnej diety najlepiej wybrać się do polecanego dietetyka w Poznaniu lub innym okolicznym mieście.

Najważniejsze składniki pokarmowe w diecie na masę

Podstawowe składniki odżywcze w diecie każdego z nas to tłuszcze, białka i węglowodany. W diecie na przytycie należy spożywać głównie tłucze roślinne, np. oliwę z oliwek, ponieważ dostarczają one nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają istotną rolę w budowie komórek organizmu. Wśród węglowodanów zaleca się wybierać węglowodany złożone, które znajdziemy w ziemniakach, kaszy, ryżu, makaronach, warzywach, pełnoziarnistym pieczywie i płatkach owsianych. Najzdrowszym źródłem białek jest wołowina, drób, ryby oraz mleko i jego przetwory. Białko jest szczególnie ważnym składnikiem w diecie na przybór masy, ponieważ stanowi podstawowy budulec mięśni. Warto skonsultować się z polecanym dietetykiem w Poznaniu, Warszawie lub innym mieście, aby dobrać odpowiednie zapotrzebowanie organizmu na poszczególne składniki podczas stosowania diety na przytycie. Zapotrzebowanie musi uwzględniać tryb życia, jaki się prowadzi.

Zasady diety na przytycie

Polecany dietetyk w Poznaniu, Krakowie lub innym ośrodku powinien uzmysłowić pacjentowi kilka zasad diety na zwiększenie masy. Przede wszystkim dieta na przytycie nie jest odwrotnością diety odchudzającej i nie oznacza, że należy jeść to wszystko, co zakazane jest w tej drugiej, czyli słodycze, fast foody itd. Starajmy się wyeliminować lub chociaż zmniejszyć stres, gdyż powoduje on przyspieszoną przemianę materii. Warto również podjąć regularną aktywność fizyczną pod okiem trenera, który dobierze ćwiczenia na zwiększenie masy mięśniowej. Poza tym ćwiczenia pobudzają apetyt, co nie jest bez znaczenia w czasie tego rodzaju diety. Pamiętajmy również, że tycie jest wbrew pozorom powolniejszym procesem niż chudnięcie, dlatego nie zniechęcajmy się początkowym brakiem efektów. Konsekwencja i trzymanie się opracowanych wspólnie z dietetykiem zasad na pewno przyniesie pożądane rezultaty.