Dobrego ginekologa nie znajdziesz w Internecie

Większość kobiet, już od najmłodszych lat, chodzi do lekarza od spraw typowo kobiecych, czyli do ginekologa. Dlatego, kiedy pojawia się ciąża, wiele kobiet pozostaje wiernych swojemu lekarzowi bądź lekarce. Warto jednak dowiedzieć się dobrze, czy Wasz ginekolog sprawdzi się, jako lekarz prowadzący ciąże. Może warto zastanowić się nad ewentualną zmianą, ale tą należy przeprowadzić w jak najwcześniejszym momencie ciąży. Co więcej, nie można sugerować się tym, że nie wypada zmienić lekarza na innego. W okresie ciąży najważniejsze jest bezpieczeństwo płodu i zdrowie przyszłej matki. Dlatego lekarz powinien być opoką w tym trudnym czasie.
Dobrego ginekologa nie znajdzie się w Internecie, chociaż można w nim znaleźć najwięcej opinii o lekarzach wszystkich możliwych specjalizacji. Lekarza prowadzącego ciąże najlepiej wybrać z polecenia koleżanek, które już urodziły i szczęśliwie dobrnęły do porodu pod czujnym okiem swojego lekarza. W przypadku lekarza, który ma prowadzić ciąże przez cały jej okres konieczne jest właśnie wsłuchanie się w opinię innych jego pacjentek, a najlepiej jeśli jest to właśnie ktoś pośród grona znajomych.
Lekarze ginekolodzy najczęściej pracują w szpitalach na oddziałach położniczych. Praktyka lekarska prywatny to jedynie jedna z części zawodowych obowiązków. Dobrze jest się dowiedzieć w którym szpitalu pracuje jaki lekarz i wybrać tego lekarza prowadzącego, który może być obecny przy porodzie. W praktyce jednak może to być każdy lekarz bo Wasz ginekolog może być obecny przy Waszym porodzie w dowolnym szpitalu.