Jak powiedzieć mu o ciąży?

Stało się. Jesteś w ciąży. To pewne, zrobiłaś test i odwiedziłaś swojego ginekologa, aby potwierdzić tę informację. Bez względu na to, czy to przypadek, czy może staraliście się o dziecko już od dawna, wypadałoby oznajmić ten fakt Twojemu mężczyźnie. Zastanów się, czy wolałby dowiedzieć się tego w sposób zabawny, uroczysty, a może bardzo oficjalny. Jeśli nie jesteś pewna jego reakcji, wybierz sposób, który podpowiada Ci intuicja. Podobno u kobiet w ciąży wyostrza się ona jeszcze bardziej. Z drugiej strony, Twój mężczyzna nie może przecież gniewać się na Ciebie tylko dlatego, że urodzisz mu małego piłkarza lub śliczną modelkę, prawda?
Koszulka
Bardzo popularny sposób to zakup personalizowanej koszulki. Znajdziesz je w sklepach stacjonarnych z różnymi gadżetami, lub zamówisz przez Internet. Ważne, aby koszulka miała swój przekaz, czyli tekst, np. „Najlepszy tata na świecie”. Zapakuj prezent w ozdobny papier lub pudełko i połóż na biurku ukochanego zanim wróci z pracy. Kiedy po powrocie zapyta co to za niespodzianka, wzrusz ramionami i czekaj na jego reakcję. Z pewnością zaraz weźmie Cię w ramiona i będziecie cały wieczór wybierać imię dla juniora, którego już za kilka miesięcy powitacie na świecie. Przyszły tata z dumą będzie nosił koszulkę, którą mu podarowałaś, ogłaszając w ten sposób światu i Waszym najbliższym, że spodziewacie się potomka. To świetna pamiątka na lata, którą można pokazać również dziecku.
Kolacja i test ciążowy
Zrób test, który pokaże wyraźne dwie kreski, wskazujące jednoznacznie, że spodziewasz się maleństwa. Na wieczór przygotuj jego ulubione danie, zapal świeczki i puść nastrojową muzykę. Po posiłku podaruj mu małe zawiniątko, którym będzie oczywiście test ciążowy. Na reakcję nie musisz długo czekać. Ukochany z pewnością oszaleje z radości i od tej chwili będzie nosił cię na rękach każdego dnia. Test koniecznie zostawcie sobie na pamiątkę, by wspominać tę wyjątkową chwilę. Możecie również kolekcjonować testy z kolejnych „niespodzianek”. Pamiętajcie tylko, aby je podpisać. Przyszłych potomków może być bowiem nawet kilkoro, a jak potem rozróżnić, czyj test zawiera czuje DNA?
Rozmowa
Jeśli obawiasz się reakcji ukochanego na niespodzianki, prezenty i inne pomysły przekazania mu tej radosnej wiadomości, po prostu zwyczajnie z nim porozmawiaj. Powiedz o objawach, które ostatnio Ci towarzyszą, aż sam zorientuje się do czego dążysz. Albo przyjmie tę wiadomość spokojnie, albo podskoczy mu ciśnienie. Najważniejsze jest jednak uczucie, którym Cię darzy i z pewnością za chwilę przerażenie na jego twarzy zamieni się w radość.