Najpotrzebniejsze rzeczy dla kobiety w ciąży - więcej

Ciąża to najpiękniejszy czas w życiu każdej kobiety. Wiele z nich czuje się wówczas najpiękniej. Poprawia im się cera, doskonale się czują i wyglądają znacznie młodziej niż dotychczas. Są tez i takie, które nie czują się wówczas najlepiej, tyją i ich samopoczucie spada. Każda kobieta ciążę przechodzi indywidualnie, jednak rzeczy, które będą jej w tym okresie najbardziej potrzebne są niezmienne. Jeśli zastanawiacie się o czym mowa, koniecznie zajrzyjcie dalej.
Poduszka do spania
Mówi się, że kobieta będąc w ciąży powinna spać przede wszystkim na lewym boku. Nie każdej jest jednak w tej pozycji wygodnie, dlatego wymyślona została specjalna poduszka w kształcie rogala dla kobiet w ciąży. Pozwala ona podeprzeć na sobie brzuch. Wówczas komfort spania jest znacznie lepszy.
Ciążowe ubrania
Najważniejsze będą spodnie i spódnice ze specjalną gumą na brzuch. Są bardzo wygodne i sprawiają, że przyszłej mamy nic nie uwiera, a maluszek może spokojnie spać w brzuchu. Firmy odzieżowe produkują również takie rajstopy, które ciężarne bardzo chętnie kupują. W sklepach dostępne są również bluzki i sukienki ze specjalnym marszczeniem na brzuchu, dzięki czemu nic się nie wyciąga, ani nie wygląda niekorzystnie. Wszystko jest dopasowane do potrzeb przyszłej mamy. Przydadzą się również majtki z niskim stanem, które kobiecie będzie wygodnie nosić pod brzuchem. Wówczas w żaden sposób guma nie będzie opinać ciążowego brzucha.
Buty
Muszą być wkładane, bez sznurówek i zapinanych paseczków. Najlepsze będą baleriny, lub trampki, a w okresie zimowym klasyczne emu lub sztyblety z suwakiem z boku. Im późniejszy miesiąc, tym ciężarnej jest dużo trudniej się schylić i samej zapiąć lub zawiązać sobie buty, dlatego aby ułatwić sobie życie, warto skorzystać z takiej wygody. Latem dużo łatwiej jest dobrać obuwie, a kobiety w ciąży najchętniej stawiają na klasyczne klapki czy japonki. Wówczas problem zakładania butów, nawet w ostatnim trymestrze ciąży znika sam, a nogi nawet jeśli mają tendencję do puchnięcia, w ogóle nam nie dokuczają.
Balsam przeciwko rozstępom
Na rynku kosmetycznym istnieje bardzo wiele firm, które specjalizują się w produkcji kosmetyków przeznaczonych właśnie dla kobiet w ciąży. Specjalne składniki, które zawierają, maja za zadanie przeciwdziałać powstawaniu rozstępom zarówno na brzuchu, udach jak i piersiach. Są to partie ciała najbardziej narażone na szybkie rozciągnie się delikatnej skóry. Systematyczne stosowanie balsamów oraz olejków, pozwoli przyszłej mamie cieszyć się nieskazitelnie gładką i pozbawioną rozstępów skórą.
Kwas foliowy
Każda kobieta w okresie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jego niedobór może być powodem powstania wady genetycznej u dziecka, zwanej cewą nerwową, którą prowadzi do wielu nieodwracalnych uszkodzeń płodu. O dawce i częstotliwości przyjmowania kwasy foliowego powinien zadecydować lekarz ginekolog prowadzący ciążę. Jeśli jednak nie zalecił tego suplementu, warto zapytać go o niego indywidualnie.
Woda mineralna
Nasz organizm w 70-80 % składa się z wody. Jakiekolwiek jej niedobory odczuwamy poprzez pragnienie. Kobiety w ciąży nie mogą zaniedbywać jakichkolwiek objawów pragnienia, bowiem grozi to odwodnieniem organizmu. Konsekwencjami najczęściej są omdlenia, które przychodzą nagle. Wówczas niebezpieczeństwo może czyhać na każdym kroku. Regularne picie wody i noszenie małej butelki ze sobą w torebce będzie najlepszym rozwiązaniem dla każdej ciężarnej. W końcu musi teraz ona dbać o dwa życia, swoje i maleństwa, które nosi pod sercem.