Nastolatka w ciąży – jak do tego doszło?

Wieść o tym, że nastoletnia córka jest w ciąży wywołuje uczucia gniewu, żalu i niepewności. Zastanawiacie się, co poszło źle w ramach obowiązków rodzicielskich. Ogólnie można poczuć się jak niewydolny rodzic. Ale nie rozpaczaj, bo życie układa te wydarzenia w różny sposób, aby uczynić nas silniejszymi i ogólnie doświadczenie służy wyższym celom.

Wiele kultur w tym nasze własne, rozważały dyskusję o seksie w domu jako tabu. Podobnie jak pieniądze są często traktowane z pogardą, seks jest równy jeśli nie numer jeden. Pozostawia się to zadanie specjalistom ze szkół, dla przyjaciół i społeczeństwa w ogóle. Oczywiście, jest to błąd. Ciąże zdarzają się, jeśli taki kierunek jak otwartość nie jest praktykowany w domu [http://www.poladent.pl/index.php/implanty-poznan].

Norma kulturowa dziewictwa jest rzadko podkreślana wewnątrz lub na zewnątrz domu. Kobiety w naszej kulturze, które cenią dziewictwo mogą nie znaleźć wystarczająco dużo informacji, aby utrzymać tę świadomość. Wiele odnosi się do kontroli urodzeń jako odpowiedzi. Ale kontrola urodzeń jest przyczyną. Objawem, który wymaga leczenia jest to, aby nigdy nie martwić się o kwestię kontroli urodzeń, ale podkreślać jak ważne jest utrzymywanie dziewictwa. Jest to główną przyczyną epidemii nastoletnich matek.

Ciąża

Gdy nastolatka zachodzi w ciążę, rodzina nastoletniej samotnej matki może nalegać aby ta osoba wyszła za mąż lub mieszkają w domu, aby pomóc wychować dziecko. W zależności od przekonań kulturowych, kwestia aborcji może nie być możliwa. Jeśli nastoletnia matka ma dziecko pewne warunki wpływają na czynniki jej stylu życia, takie jak edukacja kwestia, stabilności, niezależności i cenne doświadczeni.

Niektóre kultury mogą uznać ciąże nastoletniej matki tak obraźliwą dla ich rodzinnego honoru, że mogą próbować zaszkodzić przyszłej mamie lub po prostu porzucić ją. Z powodu oczekiwań kulturowych wiele pojedynczych nastoletnich matek porzuca rodzinę.

Małżeństwo

Nastolatek musi poślubić drugą osobę aby chronić honoru rodziny w niektórych kulturach. To nie ma znaczenia, w w jakim wieku jest, czy ona jest w ciąży – musi ożenić się od razu. Aranżowanie małżeństw dla nastolatki ze znacznie starszym mężczyzną jest jednym ze sposobów, aby uniknąć znamiona związanego z byciem samotną matką – nastolatką. Pomaga to nastoletniej samotnej matce wnieść stabilność w jej życie i uniknąć hańby.

Jest to powszechne w naszym społeczeństwie sugerować aby nastoletnia samotna matka poślubiła ojca jej dziecka. Niektóre kultury wymagają tego. Gdyby to było bardziej powszechne w Polsce mielibyśmy znacznie mniej problemów z kwestią ciąż u nastolatek. Mogłoby to również zapobiec problemom braku wsparcia dla samotnych matek. Istnieje wiele okoliczności, które muszą być brane pod uwagę.

Z perspektywy czasu, to co najbardziej możesz zrobić jako rodzic, to starać się zapobiec temu by nastoletnia córka zaszła w ciążę. Oto kilka pomysłów na dobry początek:

– Porozmawiaj z nastolatkami o seksie, pieniądzach i życiu

– Słuchaj bez krytyki

Oni postrzegają cię jako przyjaciela w kontekście rodzica. W tych czasach nie otwierają się i nie pokazują jakie są ich prawdziwe uczucia. To jest, moment gdy jeszcze ważniejsze dla dziecka będą cenne informacje o tym, jak dobrze radzisz sobie jako rodzic i o rzeczach które można zmienić, aby stać się być jeszcze lepszym rodzicem. Poprzez takie podejście można zapobiec ciąży u nastoletniej córki ale jeśli już tak się stanie jest się na tyle mądrym i kochającym rodzicem, że wie się co można zrobić by pomóc dziecku jak najlepiej poradzić sobie z tą sytuacją.