Piękna w ciąży - Salon urody Legnica - sprawdź nasze usługi!

Okres ciąży to jeden z najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych momentów w życiu kobiety. Kiedy na teście ciążowym wreszcie dostrzegasz dwie, upragnione kreseczki, doświadczasz prawdziwego ogromu emocji – najpierw towarzyszy Ci niedowierzanie (nawet, jeśli wszystko w stu procentach zaplanowałaś), potem ekscytacja, a w końcu… dopada Cię strach. Udało się – będziesz mamą i za dziewięć miesięcy na świecie pojawi się mała kruszynka, która będzie się w Ciebie wpatrywać kochającym wzrokiem. Teraz jednak zaczynasz martwić się: To przecież dopiero początek. Co, jeśli coś ze mną nie tak? Co, jeśli dziecko będzie chore? A jeśli nie dotrwa do końca? Systematycznie uspokajać Cię będą kolejne badania lekarskie, jednak możesz być pewna, że niemal wszystkie siły życiowe zapragniesz zainwestować teraz w troskę o zawartość powiększającego brzuszka. Przejdziesz na zdrową dietę (no może z małymi wyjątkami, kiedy to najdzie Cię nocna chęć na lody lub podwójnego cheeseburgera), całkowicie zrezygnujesz z używek, postarasz się zredukować stres i zawodowe obciążenia. Pamiętaj jednak, że w tym wszystkim… nie możesz zapomnieć o sobie!
Już niedługo Twoje życie zmieni się o sto osiemdziesiąt stopni. Kiedy zobaczysz swoją pociechę na świecie, niemal natychmiast, na skutek reakcji hormonalnych i innych poporodowych procesów fizjologicznych, odstawisz swoje potrzeby na bok, skupiając się na czujnej i troskliwej opiece nad maluszkiem. Teraz więc zrób dla siebie jak najwięcej. Ciąża dodaje bowiem kobiecie urody. Jesteś niewyobrażalnie szczęśliwa i promieniujesz wewnętrznym blaskiem – spróbuj więc podkreślić naturalne piękno.

Oczekiwanie na maluszka to świetny moment na skorzystanie z usług salonów piękności. Za sprawą naturalnych zmian hormonalnych Twoja cera może okazać się bardziej wymagająca. Nawet, jeśli do tej pory nie miałaś problemów z trądzikiem czy nadmiarem sebum, w ciąży na skórze mogą pojawić się wypryski i nieestetyczne błyszczenie. Jednocześnie, jeśli Twoja cera nigdy nie cierpiała z powodu niedostatecznego nawilżenia, teraz może stać się sucha, napięta i wrażliwa. Pakiet odpowiednio dobranych w salonie maseczek i zabiegów wykonanych przez profesjonalistę z pewnością przyniesie skórze ulgę i pomoże Ci w codziennej pielęgnacji, a Ty poczujesz się zadbana. W ciąży szczególną uwagę przykładaj do ochrony przeciwsłonecznej skóry twarzy. Nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe sprzyja bowiem powstawaniu ciemnych, hormonalnych przebarwień, które w wielu przypadkach dają się złuszczyć wyłącznie przy użyciu kwasów owocowych.

Skup się również na skórze brzuszka – przed nią naprawdę trudne zadanie. Stopniowy rozwój maluszka i zmiana rozmiarów łożyska powoduje, że skóra znacznie się rozciąga, a Ty możesz stać się posiadaczką rozstępów. Oczywiście, nie jest to powód do dramatyzowania, bowiem tego typu skórne zmiany rzadko osiągają wysoki stopień nasilenia, a mamom często kojarzą się z radosnym czasem oczekiwania na dzidziusia. Warto jednak kompleksowo nawilżać skórę brzucha – pamiętaj o codziennym, obowiązkowym stosowaniu treściwych balsamów, a przede wszystkim olejków. Prawidłowe nawadnianie organizmu w ciąży również pomoże zachować elastyczność skóry.