Światowe, ciążowe kurioza

Pewnego dnia przeciętna kobieta zaszła w ciążę z przeciętnym mężczyzną. O ile większości przypadków ciąża przebiega zwyczajnie, to znaczy przeciętnie, zdarzają się i niesłychane historie, padają rekordy ciąży mnogiej, a w takich przypadkach, cały świat kibicuje przeciętnej mamie o nieprzeciętnym porodzie.

Trudno uwierzyć, że najcięższe dziecko, które przyszło na świat do tej pry urodziło się ważąc prawie 9 kilogramów! Trudno także uwierzyć w to, że poród przebiegł w naturalny sposób, bez cesarskiego cięcia. Chłopiec o wadze 8,7 kg przyszedł na świat w Indonezji, w 2009 roku. Najcięższa urodzona dziewczynka przyszła na świat w tym samym roku i ważyła kilogram mniej. Polski rekordzista w tej samej kategorii to Kacper, tuż po urodzeniu ważył 7, 13 kg. W każdym z powyższych przypadków, wieść o rekordzie rozeszła się w rekordowo szybkim tempie. Warto wspomnieć, że przeciętna niemowlęca waga wynosi około 3 kg. A to znaczy, że rekordzista z Sumatry był trzykrotnie większy od przeciętnego dziecka!

Rekord w kategorii ciąża mnoga przypadł Nady Suleman pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych. Kobieta nie dość, że została zapłodniona metodą in vitro, to udało jej się w 2009 roku urodzić ośmioraczki! Pani Suleman, ze względu na swą mnogą ciążę, nazywana jest oktomamą. Ponadto ma sześcioro starszych dzieci. Nie jest jednak rekordzistką w kategorii ilości potomstwa, tej rekord natomiast należy do Leontiny Albiny z Chile – ta pani, z kolei, posiada… sześćdziesiąt cztery sztuki własnego potomstwa. Prawdziwy rekord z Księgi Rekordów Guinnessa – 69 dzieci – należy do Panii Vassylievy i nie został pobity od… XVIII wieku. Kobiety jednak pozostają daleko w tyle przy męskich rekordzistach w tej kategorii. Rekordowymi ojcami bywają sułtani…

W kategorii „mnoga ciąża” pojawia się wiele nazwisk, a takie przypadki, choć rzadko, pojawiają się na całym świecie. Świat słyszał już o ciąży z dwanaściorgiem dzieci. Jednak w takich przypadkach bardzo trudno spodziewać się, że wszystkie pociechy przyjdą na świat lub urodzą się zdrowe – niezwykłe przypadki tego typu są w równym stopniu wysoce ryzykowne, co niemożliwe do uwierzenia. W takich przypadkach, często dochodzi do poronienia. Jak pokazuje przypadek 23-letniej kobiety z Grecji, która urodziła jedynie dwójkę zdrowych dzieci z… jedenastu!

Za najstarszą matkę świata uchodzi Carmelia Bousada z Hiszpanii. Urodziła bliźnięta mając 67 lat dzięki metodzie in vitro. Ciąża poniekąd wyniknęła z kłamstwa – hiszpanka musiała okładać lekarza, by zakwalifikować się do zabiegu sztucznego zapłodnienia. Najstarszym z kolei ojcem jest …91-letni mieszkaniec Indii, Nanu Ram Jogi. Aż trudno uwierzyć, że staruszek planuje kolejnego potomka.